MÜZSAN, 27. temsilciliğini Batman’da açtı

**Ankara merkezli Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu, Batman’da 27’inci temsilciliğini açtı. Açılışa katılan Vali Ahmet Deniz; “Sanatımıza ve sanatçımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

“SANAT, SPORÖ KÜLTÜR KONUŞULMALI”

Türkiye Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu, Batman’da temsilcilik açtı. Merkezi Ankara’da bulunan derneğin açılışı, Mezopotamya Otel’de gerçekleşti. Açılışa Vali Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, MÜZSAN Genel Başkanı Ahmet Onurlu, Batman İl Temsilcisi Mehmet Şah Dicle ve çok sayıda yerel sanatçı katıldı. Programda konuşan Vali Deniz, Batman’da artık sanatın ve sporun konuşulmaya başladığını belirterek; “Huzur, birlik ve beraberlik, kardeşlik, hoşgörü ve sevgi olunca farklı şeylerin konuşulması kaçınılmazdır. Sanattın, sporun ve kültürün konuşulması lazım.  Çünkü bölgemiz bu değerlere hasret kalmış bir bölgedir. Ülkeler, bölgeler kalkınabilir ve gelişebilirler. Bunun yanında sanat ve kültürde de bu gelişmeleri yakalamanız gerekiyor. Bizi biz yapan örfümüz, adetlerimiz, geleneğimiz ve sanatımızdır. Biz bu değerlerle medeniyetler inşa etmiş bir milletiz. Kendi sanatımıza ve sanatçımıza daha çok sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

“SANATÇI KİMLİĞİ ŞART”

MÜZSAN Genel Başkanı Ahmet Onurlu ise sanatçılara kimlik bildirme zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak; “Sanatçı kimliği alındığı zaman kimliğin çalışma izin belgesi yerine geçecek. Sinema sanatçısı, tasavvuf müziği, ilahı sanatçıları, sanat adını kapsayan tüm dallarda faaliyet gösteren arkadaşlarımızın kimlik kartını alması gerekiyor. MÜZSAN ya da sanat dalı icra eden kurumlara mutlaka bu sanatçı kardeşlerimizin kayıtlarını yaptırarak bu mesleği icra etmeleri gerekiyor. Aksi takdirde kayıt dışı çalışan kişiler yapılan denetimler esnasında yakalandıklarında idari para cezası ile karşılaşabilir. Bağlı bulundukları illerde temsilcilikler vasıtasıyla bir sanatçı kaydı yaptırmaları gerekiyor” dedi. Konuşmalardan sonra MÜZSAN Genel Başkanı Ahmet Onurlu, Vali Deniz’e ve Belediye Başkan Vekili Aksoy’a sanata verdikleri desteklerden dolay plaket takdim etti. Açılış töreni, şubenin temsili açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından son buldu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.